Vilkiukai yra pirminis pilno ugdymo etapas skautų judėjime. Kiekvienas etapas yra pritaikytas vaiko ar paauglio poreikiams ir remiasi mūsų ugdymą nusakančiais principais: sveikata, konkretumo jausmu, charakterio ugdymu, bendravimu su kitais, tikėjimu.
Džiunglių pedagogika yra skirta pradinukų amžiaus vaikams, supažindina su skautišku gyvenimu ir remiasi vaiko noru žaisti.
Atėjęs į gaują maždaug 8 metų, vaikas čia pasilieka 4 metus, o 12 metų – palieka gaują ir pereina į būrį. Vilkiukas priklauso šešetukui – šešių vilkiukų grupei, kuriai vadovauja Akela (tai gaujos vado – seno vilko – vardas iš „Džiunglių knygos“), o jai / jam padeda juodoji pantera Bagyra, rudoji meška Balu bei pitonas Ka. Šiais vardais vaikas kreipiasi į savo vadus, sakydamas „tu“ . Gaujai priklauso ne daugiau kaip 4 šešetukai (baltieji, pilkieji, rudieji, juodieji).
Veikla
Kiekvienos sueigos ar iškylos metu, vaikas pakliūna į stebuklingos „Džiunglių knygos“ pasaulį – Radjardo Kiplingo (Rudyard Kipling) šedevrą. Žadindama vaiko vaizduotę, ,,Džiunglių knyga“ padeda vaikui konkrečiai per žaidimus ir sentencijas suprasti ugdymo ir paklusnumo reikšmę jo gyvenime. Kai kiti vilkiukai ir vadai rodo vaikui pasitikėjimą, jis gali vystyti savo sugebėjimus ir mokytis tarnauti Dievui ir savo broliams.
Metų užsiėmimai yra sudaryti iš susitikimų bei iškylų, savaitgalio išvykų, vasaros stovyklų – tai padeda vaikams išmokti gyventi bendruomenėje.
Tikėjimas
Anot skautų įkūrėjo Roberto Badeno Povelio (Robert Baden-Powell), skautybė – kelias, kuris veda vaiką prie Dievo. Viešpats užima svarbiausią vietą gaujoje ir jis yra svarbiausias visų užsiėmimų tikslas. Kiekviena sueiga ar iškyla yra pradedama ir užbaigiama malda. Šis religinis ugdymas papildo religinį ugdymą šeimoje bei mokykloje.
Veiklos gaujoje etapai
- Kaklaskarės įteikimas
Po kelių savaičių bendros veiklos įteikiama kaklaskarė. Ji simbolizuoja vilkiuko priklausymą gaujai ir simbolizuoja ženklą, kad vilkiuko kailis yra kaip ir visų kitų vilkų.
- Pasižadėjimas
Jis duodamas dar pirmaisiais metais, atlaikius džiunglių patyrimus. Vaikas įsipareigoja stengtis būti geru vilkiuku. Tėvai dalyvauja įžodžio ceremonijoje, duodami sutikimą vaikui tarti pasižadėjimą.
- Patyrimai
Užsiėmimų metu vilkiukas įgyja įgūdžių bei žinių, kuriuos apibrėžia skautybės tikslai. Patyrimų programos yra išdėstytos ,,Mauglyje“ – vilkiukų knygelėje. Patyrimo laipsniai skatina vaiko motyvaciją.
Perėjimas į būrį
Vilkiukas, priklausomai nuo fizinio ir psichinio subrendimo, būdamas 11-12 metų palieka gaują ir pereina į skautų / skaučių būrį, kur toliau skautaus pagal jo amžiui pritaikytą pedagogiką.
Sveiki , esu iš Klaipėdos norėčiau tapti vilkiuke tik nežinau kaip užsiregistruoti, kontaktuose nerandu Klaipėdos skautų vadų kontaktų man devyni metai aš nuostatus perskaičiau.
Sveika, Ugne.
Perdavėm tavo kontaktus Klaipėdos vilkiukių vadei. Ji susisieks su tavimi tiesiogiai 🙂
Gyvuok!