Baden Powell

LORDAS ROBERT BADEN-POWELL

 “Pats tikriausias kelias į laimę yra nešti laimę kitiems žmonėms. Bandykite juo eiti ir palikite šį pasaulį truputį geresnį negu jį radote.“

Iš B.P. testamento

Skautybės įkūrėjas, skautų vadinamas tiesiog B.P., gimė 1857 metų vasario 22 dieną Londone. Jis buvo Oksfordo profesoriaus, anglikonų Bažnyčios pastoriaus sūnus ir admirolo anūkas. Jaunystėje kartu su broliais jis dažnai tyrinėdavo gamtą, stovyklaudavo.

1876 metais pradėjo kariškio karjerą. Mafeking′o (Pietų Afrikoje) apsupties metu jis tapo didvyriu, kadangi būdamas geras strategas laimėjo beviltišką mūšį. Jo metu B.P. suprato, kokie naudingi gali būti vaikai, jei jiems patiki svarbias užduotis.

1899 metais B.P. išleido vadovėlį „Aids to scouting“ (liet. Žvalgybos vadovėlis), kuris buvo skirtas britų armijos žvalgams. Grįžęs į Angliją, B.P. pamatė, kad jo knyga susidomėjo berniukai ir kad ji naudojama mokyklose pastabumui lavinti. Jis iš berniukų gaudavo daug laiškų ir stengdavosi visiems atsakyti.

1907 metų liepą B.P. su dvidešimčia berniukų išvyko į eksperimentinę stovyklą Brow-sea saloje. Jis sudarė patrulius (grupeles) iš septynių berniukų, kuriems vadovavo patrulio vadas ir taikė jiems žaidimus. Rezultatai pradžiugino tiek B.P., tiek berniukus.

Savo idėjas B.P. aprašė knygose „Skautybė berniukams“ bei „Skautai“ ir Anglijos karaliui Edvardui VIII paprašius, išėjo į atsargą ir pasišventė skautų judėjimo kūrimui.

1933 metais B.P., lydimas skautų iš Anglijos, lankėsi Lietuvoje.

AtsisiųstiBP biografija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: